NyhetsStrømmen oppsummerer ukas Strømmen-nyheter, med blant annet disse sakene: Strømmen IF selger sesongkort til årets hjemmekamper, og sesongoppkjøringen fortsetter, nytt selskapslokale i historisk sentrumsbygg, strømling deltok i det første Ungdomsparlamentet, og flere saker.
Strømmen IF: Åpnes for 200 tilskuere – Sesongoppkjøringen fortsetter
Les artikkel: Åpnes for 200 tilskuere på Strømmen stadion – sesongkortene går unna
Fikk du med deg intervjuet med hovedtreneren Ole Martin Nesselquist?
Les intervjuet: – Vi kommer til å være et av de mest underholdende lagene i OBOS-ligaen!

Raufoss – Strømmen IF 3-1. I torsdagens treningskamp mot Raufoss endte det 1-3-tap i varmt vær på Gjøvik. Kjell Rune Sellin scoret Strømmens mål. – Strømmen var i ferd med å snu kampen på 2-1, men lyktes ikke. Det kan vi ikke tillate oss å være fornøyd med, sier Nesselquist i en artikkel på Strømmen IF sin nettside.
Grorud – Strømmen IF 0-2. Gråtrøyene vant 2-0 over Grorud i søndagens treningskamp.
Nytt selskapslokale i Strømmen sentrum
Onsdag inviterte det familiedrevne konditoriet Kakehuset til en 4-timers åpningsfest i et nyoppusset lokale i 2. etasje i det historiske Hoberg-bygget.
Les artikkel: Åpningsfest i nytt selskapslokale i Strømmen sentrum
Strømmen-gutt på Ungdomsparlament
Les artikkel: Fjerdegenerasjons strømling på det første Ungdomsparlamentet

Sagelvas Venner: Strømmen sidebane
«Tirsdag 16. juni ble skinner og sviller for Strømmen sidebane flyttet fra Leiraveien i Lillestrøm til Kølabånn i Sagdalen», skriver Sagelvas Venner på foreningens nettside. Omfattende jobb gjenstår i i Kølabånn og på den endelige utstillingsplassen, før Strømmen sidebane-prosjektet er ferdig.

Victorious Gaming Zone legges ned
Romerikes Blad skriver 19. juni at Victorious Gaming Zone legges ned. Spill- og utviklingssenteret har slitt økonomisk på grunn av korona-nedstenging, og stedet ble nylig utsatt for innbrudd.
Vårt Strømmen skrev om Victorious Gaming Zone og korona-situasjonen i mai.
Les artikkel: Det ukjente utviklingssenteret på Strømmen

Fikk du med deg denne artikkelen?
Link til fotoprosjekt: Har du sett Strømmen stasjon og stasjonsområdet slik før?

Tips oss
Vårt Strømmen ønsker tips om nyheter og gode saker.