You are currently viewing Aktivt innebandymiljø på Strømmen – nye treningsgrupper for skolebarn
Strømmen Innebandyklubb starter nye treningsgrupper etter høstferien. Illustrasjonsfoto: Vårt Strømmen.

Aktivt innebandymiljø på Strømmen – nye treningsgrupper for skolebarn

Strømmen Innebandyklubb har treninger i Slorahallen. Klubben som har rundt 200 medlemmer og 11 lag, sørger for et aktivt idrettsmiljø og mye treningsglede på Strømmen. Flere av lagene deres har vært i gang med treninger siden midten av august, men uka etter høstferien ønskes også 1. – 4. klassinger velkommen til innebandytrening.

(Artikkelen fortsetter etter annonsen)

  • Strømmen Sparebank, www.strommensparebank.no. For oss er hver enkelt kunde viktig. Vi skal være en bank du kan stole på - både i dag og i fremtiden!

Flere av de aldersbestemte lagene (G16, J15, G14, G/J11) er allerede i gang med seriespill, og sesongen ser ut til å gå sin gang.

Vi har hatt noen utmeldinger siden pandemien stengte landet i mars, men også fått noen nye medlemmer i aldersbestemt, forteller styreleder og innebandytrener Stig Falk-Birkeland.

Det er fortsatt usikkert om det blir noe av NM-puljespillet i januar, der to av lagene deres (Jenter 15 / Gutter 16) er påmeldt.

Alle cuper er så langt avlyst, og vi får ikke lov til å delta på cuper eller treningskamper i utlandet på ubestemt tid, fortsetter styrelederen.

Gode nyheter for breddeidretten

På onsdag ble det klart at regjeringen åpner opp for full trening for breddeidretten for de over 20 år, som er på nivå 2 og 3, fra 12. oktober.

Dette var gode nyheter, og vi har stor tro på at vårt herrer 1 lag kan komme i gang med seriespill i månedsskiftet oktober/november, sier Falk-Birkeland.

For herrelaget som starter å trene igjen 12. oktober, har det gått nøyaktig syv måneder siden de sist fikk lov til å trene som vanlig.

Vi har fortsatt herrer 2, herrer 3, old girls og veteran som enn så lenge må vente på å trene som normalt.

Nye treningsgrupper for 1. – 4. klassinger

Torsdag 8. oktober ønsker Strømmen Innebandyklubb barn fra 1. til 4. trinn velkommen til innbandytrening.

Det blir 2 treningsgrupper, 1-2. klasse og 3-4 klasse. Vi har ett par 4. klassinger som spiller med 5. 6. klasse pr. nå, men nå satser vi på å få inn egne grupper så fort som mulig, sier styrelederen.

Klubben har kapasitet på 15-20 barn per gruppe. For de som ønsker å begynne, er det bare å møte opp i Slorahallen torsdagen etter høstferien, der de har treningsstart kl.18.

Vi har engasjerte trenere på plass, og utstyr til låns. Treningstøy og vannflaske er alt de trenger i oppstarten, fortsetter Falk-Birkeland og legger til at når høsten og vinteren nå står på trappene, er det godt å komme inn i hallen.

Les mer: Om innebandy og Strømmen Innebandyklubb (Vårt Strømmen-artikkel fra juli 2020)