You are currently viewing Klokketro på Strømmen-spillerne – solid seier mot Ull/Kisa
Lasse Nordås (t.v.) sørget for 1-0-scoringen i 1. omgang i det viktige lokaloppgjøret mot Ull/Kisa Foto: Vårt Strømmen.

Klokketro på Strømmen-spillerne – solid seier mot Ull/Kisa

Jeg har klokketro på den gjengen vi har her, og så lenge vi presterer godt vil vi vinne kamper, sa Ole Martin Nesselquist til Vårt Strømmen før lørdagens kamp mot Ull/Kisa.

(Artikkelen fortsetter etter annonsen)

  • Strømmen Sparebank, www.strommensparebank.no. For oss er hver enkelt kunde viktig. Vi skal være en bank du kan stole på - både i dag og i fremtiden!

Og gjengen gjorde nettopp det. 3-1-seier i lokaloppgjøret mot Ull/Kisa var en velfortjent, solid seier etter mange fine prestasjoner og godt spill på banen. Seieren ga Strømmen tre særdeles viktige poeng som sendte laget flere plasser opp på tabellen, til en foreløpig 11. plass i OBOS-ligaen.

Dagens gråtass: Debutanten Clement Buhake

Clement Buhake, debuterte ikke bare i norsk toppfotball, men han ble også stemt frem som dagens gråtass av Strømmen-supporterne.

Strømmen IF - Ull/Kisa, OBOS-ligaen 2020. 20. november 2020. Foto: Vårt Strømmen, vartstrommen.no.
Sterk keeper-debut i norsk toppfotball: Dagens gråtass Clement Buhake. Foto: Vårt Strømmen.

Tomålsscorer: Morten Bjørlo – se bildeserie av 3-1-målet

I slutten av 1. omgang sørget Morten Bjørlo for å sende gråtrøyene opp i 2-1-ledelse. Et kvarter inn i 2. omgang, økte han Strømmen-ledelsen til 3-1 som også ble sluttstillingen etter 90 minutter.

Strømmen IF - Ull/Kisa, OBOS-ligaen 2020. 20. november 2020. Foto: Vårt Strømmen, vartstrommen.no.
Tomålsscorer: Morten Bjørlo sørget for 2-1 og 3-1 til Strømmen IF. Foto: Vårt Strømmen.

Lovet morsom fotball – Strømmen-supporterne kan ikke klage

Hovedtrener Ole Martin Nesselquist lovet morsom fotball, og laget leverte i den viktige kampen mot Ull/Kisa. Allerede på onsdag blir det ny, viktig kamp på Strømmen stadion, når Stjørdals-Blink kommer på besøk.

Les artikkel: – Kom og se morsom fotball på Strømmen stadion

Strømmen IF - Ull/Kisa, OBOS-ligaen 2020. 20. november 2020. Foto: Vårt Strømmen, vartstrommen.no.
Fornøyd: Ole Martin Nesselquist lovet morsom fotball på Strømmen stadion - holdt ord. Foto: Vårt Strømmen.

Fakta: Strømmen – Ull/Kisa 3-1 (2-1)

Mål: 1-0 (29 min.) Lasse Nordås, 1-1 (37 min.) Kristoffer Ødemarksbakken, 2-1 (44 min.) Morten Bjørlo, 3-1 (61 min.) Morten Bjørlo

Tabell OBOS-ligaen 2020: Se oppdatert tabell på obos-ligaen.no (ekstern nettside)