You are currently viewing Utbygging på Strømmen: Her planlegges 28 rekkehus – 21. august er frist for innspill
Hele Gamle Strømsvei 110 er innenfor planområdet. Foto: Vårt Strømmen.

Utbygging på Strømmen: Her planlegges 28 rekkehus – 21. august er frist for innspill

28 rekkehus foreslås i detaljreguleringsplanen for området som ligger på Stalsberg på Strømmen. 21. august er satt som frist til å komme med innspill og meninger om forslaget.

(Artikkelen fortsetter etter annonsen)

  • Velkommen til Strømmen Sparebank For oss er hver enkelt kunde viktig. Vi ønsker å være med deg hele livet og være en støttespiller for små og store økonomiske valg | www.strommensparebank.no

I følge detaljreguleringsplanener hensikten med planarbeidet å regulere deler av Gamle Strømsvei 116 og hele Gamle Strømsvei 110 til konsentrert småhusbebyggelse med tilhørende lekeplass og friarealer, parkering for beboere i felles anlegg delvis under bakken, og med adkomstvei og annen nødvendig infrastruktur.

CRUX Arkitektur AS er forslagsstiller på vegne av Stalsbergstien AS.

Utbygging på Strømmen: Her planlegges 28 rekkehus – 21. august er frist for innspill. Nå kan du si din mening om planen for nye rekkehus på Stalsberg. Illustrasjon: CRUX Arkitektur på vegne av Stalsbergstien AS.
Rekkehusene skal ligge mellom Nordre Stalsberg gård og «Slangeblokka». Illustrasjon: CRUX Arkitektur.

Planområdet ligger mellom gårdstunet på Nordre Stalsberg gård og Stalsberg terrasse, også kjent som «Slangeblokka».

Nå kan du si din mening om planen for nye rekkehus på Stalsberg (lenke til kunngjøring på lillestrom.kommune.no)

Utbygging på Strømmen: Her planlegges 28 rekkehus – 21. august er frist for innspill. Nå kan du si din mening om planen for nye rekkehus på Stalsberg. Foto: Vårt Strømmen, www.vartstrommen.no
Denne tette granskogen ligger i planområdet. Foto: Vårt Strømmen.