You are currently viewing Boksignering og ølsmaking med «Staysman» på Strømmen Storsenter
Boksignering og ølsmaking på il Padrino med Stian "Staysman" Thorbjørnsen og Jørn Idar Almås Kvig. Foto: Vårt Strømmen.

Boksignering og ølsmaking med «Staysman» på Strømmen Storsenter

Artisten og programlederen Stian «Staysman» Thorbjørnsen er aktuell med boken Øl hele året, som han har skrevet i samarbeid med øl-eksperten Jørn Idar Almås Kvig. På lørdag gikk bokturnéen til Strømmen Storsenter, der det var boksignering på Ark etterfulgt av arrangement på restauranten il Padrino.

(Artikkelen fortsetter etter annonsen)

  • Velkommen til Strømmen Sparebank For oss er hver enkelt kunde viktig. Vi ønsker å være med deg hele livet og være en støttespiller for små og store økonomiske valg | www.strommensparebank.no

Under ølsmaking-arrangementet på il Padrino, snakket forfatterne om boken og øl. Restaurantsjef Stian Østland spurte Thorbjørnsen om det har endret hans forhold til øl å jobbe med boken.

– Definitivt. Nå kan jeg 17 ganger mer om øl enn vennene mine, svarte Thorbjørnsen.

Medforfatteren Almås Kvig har skrevet flere bøker om øl og trakk frem at det finnes utallige mange måter å lage øl. Han påpekte at man må nyte, lukte på og kjenne på ølen for å få en best mulig øl-opplevelse.

– Dette er en hobby jeg kan like, sa «Staysman» med et smil.

Restauranten il Padrino har jevnlig konserter og andre arrangementer utover høsten.