Nasjonaldagen har de siste par årene vært preget av pandemien, men endelig blir det normal 17. mai igjen, og programmet for dagen er offentliggjort.
På Strømmen blir det i år både ny 17. mai-rute med større vekt på sentrum av Strømmen, og mer aktivitet og liv utover dagen. Verdt å merke seg er at det blir arrangement på banktorget utenfor Strømmen Sparebank, med trylleshow, storband og trubadur.

Programmet for nasjonaldagen på Strømmen
08.00: Flaggheising ved speiderne.
08.45: Bekransning av bautaen ved Strømmen kirke. Sentrumkirken Brass spiller.
09.10: 17.mai gudstjeneste i Strømmen kirke. Anne Dalen, Eli Stange Synnes og Sentrumkirken Brass.
09.15: Frammøte på Sagdalen skole for elever fra Frydenlund, Sagdalen, Bråtejordet og barnehagene. Oppstilling i henhold til oversikt.
- Tale for dagen v/elevrådsleder på Sagdalen skole Helene Grønbeck Stalleland
- Allsang og korpsspill: «Norge i rødt, hvitt og blått»
- Underholdning ved 5. trinn
- Allsang og korpsspill: «Ja, vi elsker», tre vers
10.00: Avmarsj fra Sagdalen skole. Toget går Skolegata – Frydenlundsgata – Gamle Strømsvei om Stalsberg Bo- og Behandlingssenter (fellessang med korpsspill, «Norge i rødt, hvitt og blått») – Gamle Strømsvei – Kirkealleen – Strømsveien – Sagbruksveien – Støperiveien – Strømsveien tilbake til Sagdalen skole.

11.00: Foreldrene på 6. trinn selger kaffe og kaker, og arrangerer leker for barna. Eget opplegg på Frydenlund skole for skolens elever med familie.
14.00 – 18.00: Arrangement på bankplassen ved Strømmen Sparebank for små og store.
- 14.30: Tryllekunstner
- 15.30: Storband
- 16.30: Trubadur
Program for hele Lillestrøm kommune finnes på lillestrom.kommune.no (link til ekstern nettside)